Przekroczymy granice.

Zbliża się czas naszego wyjazdu na INTERCAMP. Czas pomyśleć więc o rzeczach na które już nie długo będzie za późno. To ostatnia już chwila aby sprawdzić czy nasze paszporty bądź dowody osobiste mają swoją ważność. Żeby nie było rozgoryczenia, że ktoś musi pozostać w domu proszę sprawdzić czy nasze paszporty bądź dowody są ważne. Posiadanie z sobą dokumentu stwierdzającego tożsamość jest obowiązkowe. Teraz złożone wnioski o wydanie nowego dokumentu mają jeszcze szanse na realizację do chwili wyjazdu

InterCamp 2013 – więcej szczegółów i program wyjazdu. Mamy termin kolejnej wpłaty.

46  Zlot Scautów „InterCamp” odbędzie się w Cadier en Keer. Jest to wioska licząca ponad 4 tysiące mieszkańców, położona ok. 5km na wschód od Maastricht, w prowincji Limburg w Holandii, niedaleko granic niemieckiej oraz belgijskiej w dniach 18-19 maja 2012 roku. Nie daleko jest również do Luksemburga. Dla nas to wyprawa na drugi koniec Europy i być może dla niektórych jedyna życiowa okazja do zwiedzenia tej części Świata. A zatem korzystając z tej okazji planujemy wyjazd już 14 maja(wtorek) wieczorem, powrót zaraz po Zlocie 20 maja 2013 r. późnym wieczorem. Ci co byli w zeszłym roku mówią, że to coś zupełnie innego niż obóz w Polsce. W tym roku jedziemy całą Drużyną  - 19 osób.

PROSZĘ  O WPŁATĘ KOLEJNEJ RATY – 100 ZŁ.

Czytaj więcej...

INTERCAMP 2013 – Najnowsze wiadomości. Zaproszenie do blogu Reprezentacji ZHP.

Tegoroczny InterCamp zbliża się wielkimi krokami. Do wyjazdu pozostało niespełna cztery miesiące. Czeka nas jedna z największych wypraw w historii naszej Drużyny. Lista uczestników w naszej Drużynie jest już zamknięta. Jedziemy w pełnym składzie – 18 druhen i druhów. Podobnie jak w poprzednim roku kiedy byliśmy w Niemczech w Vilseck czekają nas wielkie przygotowania a potem to naprawdę WIELKA PRZYGODA.

Czytaj więcej...

47 Zlot Scautów „InterCamp 2013”

Przyszłoroczny Zlot odbędzie się w Maastricht w Holandii w dniach 17-20 maja 2013 roku. Dla nas to wyprawa na drugi koniec Europy i być może dla niektórych jedyna życiowa okazja do zwiedzenia tej części Świata. A zatem planujemy wyjazd już 14 maja(wtorek)  wieczorem a powrót zaraz po Zlocie 20 maja 2013 r. również wieczorem.

Czytaj więcej...

INTECAMP już za nami.

Jedna z najpiękniejszych przygód skautowych Europy w której uczestniczyło około 3000 skautów i skautek dobiegła końca. Nasza Drużyna pomimo braku wcześniejszych doświadczeń doskonale odnalazła się w tym przedsięwzięciu. Dziś można podsumować bardzo krótko - to była bardzo udana, pełna przygód, dostarczająca wielu nowych pięknych wrażeń, znajomości i niezwykle pouczająca wyprawa. Jedno jest pewne było warto. Jako Drużyna wróciliśmy ze Zlotu wzmocnieni. 18 drużyn zlotowych reprezentowało środowiska harcerskie z Dzierżoniowa, Mysłowic, Katowic, Czyżowic, Wodzisławia, Warszawy, Legionowa, Celestynowa, Łodzi, Pruszkowa, Szamotuł, Leszna, Wrocławia, Zielonej Góry i Andrychowa.

 

Czytaj więcej...

Nowości dla wyjeżdżających na tegoroczny INTERCAMP

Pełną parą trwają nasze przygotowania do wyjazdu na tegoroczny Zlot IC. Właściwie teraz jesteśmy już w ostatniej fazie przygotowań i nic nie powinno nas zaskoczyć. Ale przygotowują się również organizatorzy. Warto podzielić się informacjami jakie docierają do nas ze strony organizatorów. Dziś prezentujemy przygotowaną koszulkę polskiej reprezentacji oraz plakietkę jaką otrzyma każdy uczestnik tegorocznego Intercampu. Trzeba przyznać, że jest nie tylko piękna ale również doskonale komponująca się z tematem naszego tegorocznego obozu. Miarka która jest przy plakietce podaje wielkości w calach.

Czytaj więcej...

INTERCAMP – Zaczynamy pakowanie.

 

               Na pewno nie raz pakowałeś/aś się na obóz wycieczkę, zlot czy biwak. Jednak przeczytaj uważanie poniższy tekst, ten wyjazd znacznie różni się od krótkiego biwaku i nie jest też normalnym obozem.

Możesz zabrać ze sobą maksymalnie jeden duży plecak i jeden mały. Nie zabieraj ekstra reklamówek, nie jedziemy na targ:P. Nie róbmy z siebie pośmiewiska.

Czytaj więcej...

Najnowsza wiadomość w sprawie Zlotu INTERCAMP 2012

W związku ze zmianą decyzji przez armię amerykańską, zmieniła się lokalizacja tegorocznego zlotu IC. Nie będą to okolice Heidelbergu jak wcześniej planowano a okolice miasta VILSECK (Oberpfalz) w Bawarii niedaleko Norymbergii - (Nurnberg)
To powoduje, że nastąpią zmiany w naszym programie i skróci się znacząco czas podróży ale ani ja, ani komitet organizacyjny InterCampu nie mamy wpływu na tę sytuację. Amerykańskie władze wojskowe stwierdziły, że  nie mogą wpuścić  3000 obcych ludzi do jednej ze swoich ważniejszych baz.
Plus całej sytuacji jest taki, że obecna lokalizacja jest znacznie bliżej Polski więc dojazd powinien okazać się de facto tańszy.

Czytaj więcej...

InterCamp 2012

Już dzisiaj zapraszam do udziału w przyszłorocznym Międzynarodowym Zlocie Intercamp.

Intercamp jest zlotem skautowym z wieloletnią tradycją. W 2012 roku odbędzie się on po raz 45.

Udział w nim biorą skauci z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Czech, Szwajcarii, Francji, Belgii i Polski.

Czytaj więcej...