Nowości dla wyjeżdżających na tegoroczny INTERCAMP

Pełną parą trwają nasze przygotowania do wyjazdu na tegoroczny Zlot IC. Właściwie teraz jesteśmy już w ostatniej fazie przygotowań i nic nie powinno nas zaskoczyć. Ale przygotowują się również organizatorzy. Warto podzielić się informacjami jakie docierają do nas ze strony organizatorów. Dziś prezentujemy przygotowaną koszulkę polskiej reprezentacji oraz plakietkę jaką otrzyma każdy uczestnik tegorocznego Intercampu. Trzeba przyznać, że jest nie tylko piękna ale również doskonale komponująca się z tematem naszego tegorocznego obozu. Miarka która jest przy plakietce podaje wielkości w calach.

Przedstawiam dla nas najbardziej aktualne i istotne informacje jekie otrzymałem od Dh Agnieszki Pospiszyl z GK ZHP. Wszystkie informacje są na stronie  https://www.facebook.com/IC2012ZHP

1. w tym roku subcampów będzie 4 a nie 6 jak zwykle
2. każdy subcamp będzie miał 3 osoby obsługi, którzy będą dla Was jak mama i tata razem wzięci :)
3. będzie konkurs pomiędzy subcampami. Najlepsi dostaną bilety na zajęcia w parku linowym który jest po prostu MEGA!
4. Każdy dostanie plakietkę, która będzie miała zupełnie nietypowy kształt.
5. będzie można zdobyć dodatkowy element tej plakietki w ramach współzawodnictwa "friendship award". Zasady będą opisane w książeczce zlotowej
6. dojazd na zlot jest przez Vilseck, a to mała wioska z wąskimi drogami. Na www.intercamp.info pojawi się mapa z dokładną trasą dojazdu. Samochody będą mogły dojechać na kilka sposobów. Autobusy - tylko na jeden. Ekipy jadące autobusami niech zwrócą na to szczególną uwagę.
7. Autobusy będą mogły parkować na terenie zlotu na asfaltowej drodze. Będzie tam kibelek dla kierowców.
9. Uczulcie swoje ekipy i sami o tym pamiętajcie, że na terenie zlotu nie można palić ognisk. To jest teren lotniska, pod powierzchnią gruntu są różne urządzenia, które niekoniecznie muszą działać po tym, jak kilkanaście centymetrów nad nimi, rozpali się ogień.
10. Posiłki dla IST w tym roku będą typowo amerykańskie. Nie wiem dokładnie co to oznacza, więc nie pytajcie :)
11. IST, które pojedzie na zlot i nie będzie się wywiązywać ze swoich obowiązków, dostanie zakaz udziału w IC na 3 lata.
12. Drużynowi, którzy będą mieli wolne w czasie gdy ich dzieci będą np. na zajęciach, muszą liczyć się z tym, że "na ochotnika zgłoszą się" do pomocy organizatorom. Akurat z Polakami nigdy nie było problemu i jak trzeba to chętnie pomagali (Wojtek - mycie kibelków w tym roku odpada ale nie płacz, znajdziemy Ci coś innego) i liczę na to, że będzie tak dalej.
13. KLESZCZE. W rejonie Vilseck co roku notuje się bardzo dużo przypadków chorób odkleszczowych. Szczepienia nie są obowiązkowe, ale warto o nich pomyśleć. To sugestia organizatorów.
14. Zlot będzie na terenie bazy wojskowej US Army, dlatego procedury weryfikacji uczestników są bardziej rygorystyczne niż we wcześniejszych latach. Każdy musi mieć ze sobą dowód/paszport/prawo jazdy. Ostateczny termin wprowadzania zmian w listach uczestników to 10 dni przed zlotem.
15. Motto zlotu to "Randevuz z amerykańskim dzikim zachodem". Każdą drużynę proszę więc o przygotowanie jakiegoś elementu wystroju, którym można przyozdobić swoje obozowisko.
16. Każdą ekipę proszę też o zabranie polskiej flagi i masztu, na którym można ją ustawić. Polski kontyngent nie jest najliczniejszy, ale niech będzie dobrze widoczny :) Bez szowinizmu, ale z dumą.
16. Pamiętajcie, że poniedziałek (dzień końca zlotu) to w Niemczech dzień wolny od pracy - sklepy będą zamknięte. Warto z Polski wziąć zapas wody mineralnej i nie wywalać butelek.
17. Na terenie zlotu nie ma prysznicy, trzeba więc wziąć ze sobą miskę, żeby się popluskać, bo raczej wolałabym, żebyśmy nie śmierdzieli za bardzo :)
18. Każda ekipa w namiocie kuchennym (miejscu, gdzie będzie sobie gotować posiłki) musi mieć gaśnicę. Wystarczy gaśnica samochodowa.
20. To jest link do galerii fotek z terenu zlotu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3298970326869.138450.1646226451&type=3&l=5c31e9aaa7
21. Przypominam że wszystkie info o zlocie są też na fejsie - https://www.facebook.com/IC2012ZHP