Alert pod Wieżą Spadochronową

Czyżowickie zuchy z 17 Gromady Zuchowej "Czyżyki" i harcerze z 16 DH im. Żwirki i Wigury z Czyżowic odpowiedzieli na alert zwołany przez Komendanta Chorągwi Śląskiej na dzień 1 września br. Wraz z reprezentacją Hufca Ziemi Wodzisławskiej udaliśmy się do Katowic. Gościem chonorowym był Pan Prezydent Bronisław Komorowski, który wziął udział w obchodach 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej pod Wieżą Spadochronową w Parku Kościuszki w Katowicach - jednym z najważniejszych symboli drugiej wojny światowej. W trakcie uroczystego apelu prezydent nazwał Wieżę Spadochronową miejscem "uświęconym harcerską krwią".
Pan Prezyden i jego małżonka stanęli z wszystkimi harcerzami w wielkim kręgu kończąc to spotkanie pod wieżą a potem zostaliśmy zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia z parą prezydencką.
{gallery}/do_artykulu/pod_wieza{/gallery}