13 października 2012 r. w Czyżowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację w ramach Klubowego Pucharu Śląska. Organizatorami zawodów byli: UKS „Sparta” Czyżowice, Śląski Związek Orientacji Sportowej oraz Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach.

 

Na terenie lasu Czyżowickiego wśród ok. 200 zawodników biegły również nasze zuchy z 17 GZ „Czyżyki” w składzie Marta Kacprzak, Oliwia Czyż i Monika Mucha. Dziewczyny świetnie sobie poradziły na trasie w kategorii rodzinnej na dystansie 1,8 km i zajęły odpowiednio 11,12 i 14 miejsce w tej kategorii. Bieg na orientację z mapą i piękna pogoda to świetna okazja do obcowania z naturą i przeżycia nowej przygody wśród tylu zawodników i tak prestiżowej imprezy sportowej.

Gratulujemy.

{gallery stories/zuchy/bieg_na_orientacje}