Wyróżnienie dla zuchów 1 grudnia 2012 roku zuchy, harcerze i instruktorzy brały udział w przygotowaniach oraz uczestniczyły w "Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej Złota Nutka 2012". Festiwal tym razem odbył się u nas czyli na sali Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach.

Najpierw prezentowały się Gromady Zuchowe z Hufca Ziemi Wodzisławskiego. Wśród nich wystąpiły 7 GZ Leśni Tropiciele z Kol. Fryderyk, 11 GZ Grające Krasnoludki z Gorzyczek, Próbna GZ z Marklowic, 15 GZ Przyjaciele lasu z Gołkowic, 17 GZ Czyżyki z Czyżowic oraz 24 GZ Tęczowe smoczątka z Pszowa. Nasze zuchy z 17 GZ Czyżyk i zaśpiewały następujące piosenki; "My jesteśmy zuszki, oraz "Przygoda". Zuchy otrzymały dyplom wyróżnienie za piękne śpiewanki oraz nagrody. Wspólne pląsy były okazją do integracji wszystkich zuchów i harcerzy obecnych w tym dniu na sali domu kultury. Na zakończenie wszyscy utworzyli wspólny krąg i oczywiście wszystkich połączyła iskierka przyjaźni i pokoju.

 

 

{gallery stories/do_artykulu/zlota_nutka2012}