11 listopada 2010 r. - Gminne Obchody Święta Niepodległości w Gorzycach, do udziału w których zaprosili wójt gminy i WDK Gorzyce. W tym dniu na obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości przybyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji samorządowych, uczniowie szkół, harcerze i ... byliśmy również i my 17 Gromada Zuchowa Czyżyki z Czyżowic.

Spod Urzędu Gminy Gorzyce o godz. 10.45 wyruszył korowód z uczestnikami na czele z zuchami, który pod tablicą pamiątkową przy kościele złożył kwiaty i znicze. Po uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny zostaliśmy zaproszeni na herbatkę do domu kultury, a potem odwiedziliśmy druhnę Melanię Madejską powojenną drużynową drużyny dziewcząt im. Królowej Jadwigi w Czyżowicach, która opowiedziała nam o harcerstwie powojennym.