Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Haitian Creole Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

1 % dla drużyny


Podoba ci się ?
 

postheadericon Gromada Zuchowa

postheadericon Zuchy biorą udział we Mszy Św. przy kaplicy Św. Jerzego

Read more
Kaplica św. Jerzego na skrzyżowaniu ul. Wolności i Czyżowickiej. W Wodzisławiu Śl
Msza św w kaplicy św. Jerzego: W int. mieszkańców Parcel z ok. 65 r. poświęcenia kaplicy.
Którą obiecał wybudować śp. Karol Szymura i tak się też stało. Po II wojnie światowej wraz z ludźmi z okolicy i harcerzami udało się kaplicę zbudować i została poświęcona św. Jerzemu patronowi harcerzy

Więcej…

 

postheadericon Święto pieczonego ziemniaka

Read more26 października w piękne popołudnie zebrały się zuchy i harcerze z Czyżowic oraz przyjechali do nas zuchy i harcerze z Wodzisławia Śląskiego na Święto pieczonego ziemniaka które odbywało się na terenie przyległym domu kultury w Czyżowicach.

Więcej…

 

postheadericon "Zapal znicz pamięci"

Read moreZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Wodzisławskiej

Zadanie: „Zapal znicz pamięci” 20.10.2013 r.

Więcej…

 

postheadericon Jesienny Rajd Kasztanowy zuchów

Read moreTegoroczny Rajd Kasztanowy odbył się 5 października w Marklowicach.
W piękny jesienny poranek Gromady zuchowe z Namiestnictwa „Leśni Przyjaciele" z Hufca Ziemi Wodzisławskiej zebrały się w Marklowicach obok restauracji Leśna Perła aby rozpocząć Zuchowy Rajd Kasztanowy. Najpierw odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięły następujące gromady:

Więcej…

 

postheadericon Tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej 2013

Read moreJuż po raz drugi nasza 17 GZ Czyżyki otrzymała tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej Chorągwi Śląskiej" 2012/2013.
W Rozkazie L16/2013 z dnia 12.09.2013 r. ZHP Komendanta Chorągwi Śląskiej w punkcie 15.1 czytamy "Na wniosek Referatu Zuchowego Śląskiej Chorągwi ZHP w Katowicach przyznaję tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej w roku harcerskim 2012/2013: Hufiec Ziemi Wodzisławskiej - 17 Gromada Zuchowa "Czyżyki"

Więcej…

 

postheadericon Jubileuszowy zlot z okazji 90lecia Harcerstwa na Ziemi Wodzisławskiej

Read moreNasza 17 Gromada Zuchowa "Czyżyki" jako jednostka należąca do Hufca Ziemi Wodzisławskiego brała czynny udział w dniach 13 - 15 września 2013 r. w obchodach Jubileuszowego Zlotu z okazji 90lecia Harcerstwa na Ziemi Wodzisławskiej wraz z innymi jednostkami harcerskimi.

Więcej…

 

postheadericon Odtworzenie obrzędów Nocy Świętojańskiej

Read moreW tym roku obrzędy Nocy Świętojańskiej organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach zostały zgłoszone do konkursu Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego 2013 r. w kategorii: najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe.

Więcej…

 

postheadericon III etap Kampanii Programowej "Od tradycji Q nowoczesności"

Read moreTrzeci już ostatni etap Kampanii Programowej "Od tradycji Q nowoczesności" zakończył się "IV Zlotem Jubileuszowym Chorągwi Śląskiej ZHP" w Chorzowie w dniach 6-7-8 września 2013 r.  zorganizowany z okazji Jubileuszu 30-lecia odsłonięcia pomnika Harcerek i Harcerzy poległych w latach 1939-1945 znajdujący się na katowickim rynku. Niestety nasza Gromada zuchowa tam nie pojechała. 

Zostały nam jednak zaliczone wszystkie trzy etapy kampanii i 17Gromada Zuchowa "Czyżyki" otrzymała Znak jakości Q

Więcej…

 

postheadericon Obóz zuchowy w Lipowcu

Read moreNamiestnictwo Zuchowe „Leśni Przyjaciele” z Hufca Ziemi Wodzisławskiej zorganizowało dnia 15 lipca wyjazd dla dzieci z 17 GZ „Czyżyki” z Czyżowic, 7 GZ „Słoneczne zuchy” z Gorzyc oraz 15 GZ „Przyjaciele lasu” z Gołkowic na obóz zuchowy 7 dniowy do Ustronia - Lipowca. W tym wyjeździe brały również udział dzieci nie będące zuchami ale bardzo im się spodobało życie obozowe i zuchowe. Był to obóz o charakterze wypoczynkowo - krajoznawczo -€“ sportowym podsumowujący rok zuchowy w swoich gromadach. Zuchy miały okazję wykazać się samodzielnością oraz zaradnością w sytuacjach życia codziennego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…