Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Haitian Creole Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

1 % dla drużyny


Podoba ci się ?
 

postheadericon Gromada Zuchowa

postheadericon Z wizytą u pszczółek Państwa Klon

Read more8 marca okazał się niecodzienną zbiórką gdyż zuchy poszły z wizytą do pasieki Państwa Klonów na ul. Dworcowej w Czyżowicach.

Więcej…

 

postheadericon Wigilijka i przekazanie zuchów do harcerzy

Read moreW tym roku wspólna wigilijka 22.12.2013 r. z harcerzami i gośćmi zaproszonymi stała się okazją do wspomnień minionego roku i pochwalenia się tym wszystkim co zrobiliśmy jako zuchy i harcerze, a było tego sporo o czym można przeczytać na naszej stronie zuchowej. Oczywiście podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego stołu a potem były prezenty.

Więcej…

 

postheadericon Zuchy przekazują Betlejemskie Światełko Pokoju 2013

Read moreJuż stało się tradycją że przywiezione z Częstochowy Betlejemskie Światełko Pokoju zostaje roznoszone przez naszych zuchów do różnych instytucji, ludzi i znajomych. W tym roku nasze zuchy przekazały również BŚP Wójtowi i Radzie Gminy Gorzyce na uroczystej sesji rady gminy 20 grudnia w Olzie.

Więcej…

 

postheadericon Wyróżnienie i nagroda specjalna w konkursie "Mój zielony dom"

Read moreZuchy z 17 GZ Czyżyki robiły prace plastyczne - ekologiczne na konkurs plastyczny pt. Mój zielony Dom ogłoszony przez Chorągiew Śląską w Katowicach Dnia 9 grudnia zostały ogłoszone wyniki tegoż konkursu i zuchy otrzymały w kategorii dzieci z przedszkoli do 6 lat wyróżnienie - Alicja Bańczyk oraz Nagrodę Specjalną - Aleksandra Pośpiech. Wszystkie pozostałe zuchy otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy.

Więcej…

 

postheadericon Balik przebierańców 2014

Read more12 lutego na dużej sali Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach odbył się Bal przebierańców na który przyszło dużo dzieci. Oczywiście zuchy też przyszły i były bardzo pięknie przebrane. Wszystkie dzieci uczestniczyły w różnych konkursach specjalnie dla nich przygotowanych. Był konkurs na nadmuchanie balonu, taniec na gazecie, z balonem oraz oczywiście świetna muzyka do tańca i zabawy np. Krasnoludek, z chustą Klanza i bańki mydlane ale największym zadowoleniem dla zuchów były wybory Króla i Królowej balu.

Więcej…

 

postheadericon V jubileuszowe Zuchowe Kolędowanie w Gorzyczkach

Read moreJuż od pięciu lat zuchy z Hufca Ziemi Wodzisławskiego przyjeżdżają w okresie kolędowania do Gorzyczek, gdzie działa 11 Gromada Zuchowa "Grające Krasnoludki" z drużynową pwd Renatą Walą i to oni są właśnie gospodarzami "Zuchowego Kolędowania" zuchów z Namiestnictwa Zuchowego "Leśni Przyjaciele".

Więcej…

 

postheadericon Zaświadczenie dla zuchów

Read morePoczątek Nowego Roku 2014 był okazją do podsumowania minionego jak również do zrobienia planów na ten roku w naszej gromadzie zuchowej. A w tym roku czeka nas Biwak zuchowy oraz obchody 100 lecia gromad zuchowych na ziemiach polskich, obóz zuchowy w Bierach, oraz 5 lecie istnienia gromady zuchowej "Czyżyki" oraz wiele innych przedsięwzięć w których na pewno będziemy chętnie uczestniczyć.

Więcej…

 

postheadericon Nasze prace w Sali Kordeckiego w Częstochowie

Read more

Co roku zostaje ogłoszony przez Chorągiew Śląską w Katowicach Wielki Konkurs Świąteczny. W tym roku został ogłoszony pod hasłem "Ekologiczne Święta - Podaruj rzeczom drugie życie". Nasze zuchy zrobiły prace w trzech kategoriach "Anioł", "Wieniec" i "Bombka choinkowa"
Zuchy musiały sobie poradzić z surowcami wtórnymi gdyż tylko z takich rzeczy mogły być wykonane prace na ten konkurs. Otrzymaliśmy dyplom za udział.
Wszystkie prace z konkursu, również i nasze pojechały do Częstochowy - zostały wyeksponowane w sali Kordeckiego na Jasnej Górze, gdzie 15.12.2013 r. o godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie dla harcerzy i zuchów którzy przyjechali na Jasną Górę po Betlejemskie Światełko Pokoju. Potem w kaplicy przed cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona Msza Św. gdzie Ogień Betlejemski został przekazany wszystkim harcerzom i uczestnikom obecnym w kaplicy. W tym dniu nasza drużynowa Maria brała udział w tej uroczystości i przywiozła zuchom BŚP aby dalej je przekazywać wszystkim ludziom

Więcej…

 

postheadericon II miejsce w "Złotej Nutce" w Pszowie

Read more30 listopada odbył się "Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej Złota Nutka 2013"

Więcej…

 
Więcej artykułów…