Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Haitian Creole Hungarian Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

1 % dla drużyny


Podoba ci się ?
 

postheadericon Gromada Zuchowa

postheadericon Zuchy przekazują Betlejemskie Światełko Pokoju 2013

Read moreJuż stało się tradycją że przywiezione z Częstochowy Betlejemskie Światełko Pokoju zostaje roznoszone przez naszych zuchów do różnych instytucji, ludzi i znajomych. W tym roku nasze zuchy przekazały również BŚP Wójtowi i Radzie Gminy Gorzyce na uroczystej sesji rady gminy 20 grudnia w Olzie.

Więcej…

 

postheadericon Wyróżnienie i nagroda specjalna w konkursie "Mój zielony dom"

Read moreZuchy z 17 GZ Czyżyki robiły prace plastyczne - ekologiczne na konkurs plastyczny pt. Mój zielony Dom ogłoszony przez Chorągiew Śląską w Katowicach Dnia 9 grudnia zostały ogłoszone wyniki tegoż konkursu i zuchy otrzymały w kategorii dzieci z przedszkoli do 6 lat wyróżnienie - Alicja Bańczyk oraz Nagrodę Specjalną - Aleksandra Pośpiech. Wszystkie pozostałe zuchy otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy.

Więcej…

 

postheadericon Balik przebierańców 2014

Read more12 lutego na dużej sali Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach odbył się Bal przebierańców na który przyszło dużo dzieci. Oczywiście zuchy też przyszły i były bardzo pięknie przebrane. Wszystkie dzieci uczestniczyły w różnych konkursach specjalnie dla nich przygotowanych. Był konkurs na nadmuchanie balonu, taniec na gazecie, z balonem oraz oczywiście świetna muzyka do tańca i zabawy np. Krasnoludek, z chustą Klanza i bańki mydlane ale największym zadowoleniem dla zuchów były wybory Króla i Królowej balu.

Więcej…

 

postheadericon V jubileuszowe Zuchowe Kolędowanie w Gorzyczkach

Read moreJuż od pięciu lat zuchy z Hufca Ziemi Wodzisławskiego przyjeżdżają w okresie kolędowania do Gorzyczek, gdzie działa 11 Gromada Zuchowa "Grające Krasnoludki" z drużynową pwd Renatą Walą i to oni są właśnie gospodarzami "Zuchowego Kolędowania" zuchów z Namiestnictwa Zuchowego "Leśni Przyjaciele".

Więcej…

 

postheadericon Zaświadczenie dla zuchów

Read morePoczątek Nowego Roku 2014 był okazją do podsumowania minionego jak również do zrobienia planów na ten roku w naszej gromadzie zuchowej. A w tym roku czeka nas Biwak zuchowy oraz obchody 100 lecia gromad zuchowych na ziemiach polskich, obóz zuchowy w Bierach, oraz 5 lecie istnienia gromady zuchowej "Czyżyki" oraz wiele innych przedsięwzięć w których na pewno będziemy chętnie uczestniczyć.

Więcej…

 

postheadericon Nasze prace w Sali Kordeckiego w Częstochowie

Read more

Co roku zostaje ogłoszony przez Chorągiew Śląską w Katowicach Wielki Konkurs Świąteczny. W tym roku został ogłoszony pod hasłem "Ekologiczne Święta - Podaruj rzeczom drugie życie". Nasze zuchy zrobiły prace w trzech kategoriach "Anioł", "Wieniec" i "Bombka choinkowa"
Zuchy musiały sobie poradzić z surowcami wtórnymi gdyż tylko z takich rzeczy mogły być wykonane prace na ten konkurs. Otrzymaliśmy dyplom za udział.
Wszystkie prace z konkursu, również i nasze pojechały do Częstochowy - zostały wyeksponowane w sali Kordeckiego na Jasnej Górze, gdzie 15.12.2013 r. o godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie dla harcerzy i zuchów którzy przyjechali na Jasną Górę po Betlejemskie Światełko Pokoju. Potem w kaplicy przed cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona Msza Św. gdzie Ogień Betlejemski został przekazany wszystkim harcerzom i uczestnikom obecnym w kaplicy. W tym dniu nasza drużynowa Maria brała udział w tej uroczystości i przywiozła zuchom BŚP aby dalej je przekazywać wszystkim ludziom

Więcej…

 

postheadericon II miejsce w "Złotej Nutce" w Pszowie

Read more30 listopada odbył się "Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej Złota Nutka 2013"

Więcej…

 

postheadericon Nabór dzieci do 17 Gromady Zuchowej Czyżyki w Czyżowicach


Read more15 listopada nasze zuchy z 17 GZ Czyżyki spotkały się na przerwie w Szkole Podstawowej w Czyżowicach. Zbiórka gromady odbyła się w sali gimnastycznej, na której już czekały dzieci klas I - III wraz z wychowawcami. 

Więcej…

 

postheadericon Zuchy biorą udział we Mszy Św. przy kaplicy Św. Jerzego

Read more
Kaplica św. Jerzego na skrzyżowaniu ul. Wolności i Czyżowickiej. W Wodzisławiu Śl
Msza św w kaplicy św. Jerzego: W int. mieszkańców Parcel z ok. 65 r. poświęcenia kaplicy.
Którą obiecał wybudować śp. Karol Szymura i tak się też stało. Po II wojnie światowej wraz z ludźmi z okolicy i harcerzami udało się kaplicę zbudować i została poświęcona św. Jerzemu patronowi harcerzy

Więcej…

 
Więcej artykułów…