Jak co roku gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. MAMY REKORD

wop 2013 054
Harcerstwo to nie tylko zabawa i czerpanie z życia, to przede wszystkim służba i działania nakierowane na drugiego człowieka. Nigdy nie jesteśmy obojętni na oczekujących pomocy i zawsze jesteśmy gotowi włączyć się w pomaganie innym. Chętnie pomagamy tym, którzy takiej pomocy oczekują. 

Podobnie jak w minionych latach tak i w tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w tę niezwykłą akcję  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku zbieramy co raz większą kwotę i co roku nasz wkład w ta wielką akcję jest większy. Tradycyjnie Sztab  Akcji dla harcerzy znajduje się w Komendzie Hufca Ziemi Wodzisławskiej i to właśnie tam rozliczyliśmy nasze skarbonki. Nasz tegoroczny wynik to kwota  6593,44. To aż o 3590,29 złotych więcej niż rok temu. Wówczas zebraliśmy 3003,15 zł. Nasz wkład zawsze jest bardzo znaczący i możemy być z tego dumni. Gratuluję wszystkim uczestnikom. W tegorocznej kweście brali udział  Ania Kmiecik, Apolonia Styczeń, Amelia Szantar, Ela Zgrzendek, Marcin Chytroszek, Karol Kawik, Paweł Kuczok, Kacper Krzyżanowski, Marcin Ligas. Po raz pierwszy w skład Sztabu WOŚP w naszym Hufcu weszli nasi przedstawiciele. W ramach swej próby instruktorskiej w sztabie pracują Dh Karolina Mencel i Dh Łukasz Gawlina.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się trudu kwestowania a rodzicom za to, że wsparli całą naszą akcję. Bez ich pomocy nic by się nie udało. Dziękujemy naszej obsłudze Sztabu Dh Karolinie i Dh Łukaszowi. Wykonali ogromną pracę podczas liczenia. 

{gallery stories/do_artykulu/wosp/2013}