W ostatnią wędrówkę z Panem Profesorem

W czwartek 31 stycznia 2013 r. o godzinie 13:00 w naszym parafialnym kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Czyżowicach odbyła się Msza Święta Żałobna za śp. Senatora Antoniego Motyczki. Mszy św. przewodniczył abp. Damian Zimoń. Powiedziano wiele słów ale najbardziej wzruszyła nas homilia Ks. Arcybiskupa.- Kilkukrotnie spotykałem się z senatorem Antonim Motyczką. Zawsze był przywiązany do Śląska. Był zainteresowany losem śląskich dzieci i młodzieży - mówił podczas kazania były metropolita katowicki.

 

Harcerze wiedzą o tym bardzo dobrze. Gdy Pan Profesor spotykał się z nami zawsze z największą troską pytał o to jak się ma harcerstwo w Czyżowicach. Był z nami, czuliśmy to.

W uroczystościach uczestniczył również Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu RP, który wygłosił mowę pożegnalną. Podkreślił w niej zasług śp. Antoniego Motyczki dla nauki, samorządu oraz Polski.

Ostatni przemówił ks. Jerzy Dudek: - To był dobry człowiek, jest to dla nas wszystkich wielka strata - mówił. Jak wspominał, Antoni Motyczka zawsze angażował się w życie parafii. - Kiedy budowaliśmy kościół, to przez 3 lata jego robotnicy pracowali na budowie. Sam im wypłacał wynagrodzenie, od nas nic nie chciał. Ponadto systematycznie doglądał budowy i doradzał - dodaje ks. Dudek.

W poczuciu powinności, spłacając dług wdzięczności za wszystko dobro co dla nas uczynił udaliśmy się w ostatnią wędrówkę z Panem  Profesorem na miejsce wiecznego spoczynku.

 

{gallery stories/do_artykulu/motyczka}