Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Trzeci.

Nadszedł dzień trzeci naszego Jubileuszu. Od wczesnego poranka wszystko działo się sposób bardzo planowy i nic nie działo się już przypadkowo. Byliśmy dobrze przygotowani ale nadal martwiliśmy czy wszystko pójdzie dobrze. Wszak czekało nas wiele następujących po sobie ważnych wydarzeń a wszystkie one były szczegółowo a wręcz drobiazgowo zaplanowane.

Czytaj więcej...

Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Drugi

W drugim dniu naszej uroczystości pobudka nastała już o godzinie siódmej. Szybka toaleta, smakowite śniadanie i poranny apel, który stał się też okazją do krótkiej musztry i ustaleń związanych z ceremoniałem harcerskim szły niezwykle sprawnie. Było też ostatnie spojrzenie na nasze harcerskie mundury.

Czytaj więcej...

Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Pierwszy

Nasze uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek w dniu 9 września 2011. W piękne wrześniowe  słoneczne popołudnie zaczęły zgłaszać się pierwsze zastępy i drużyny z całego Hufca Ziemi Wodzisławskiej. Było nam bardzo miło gościć tak wielu przyjaciół. Specjalnie przygotowane miasteczko zlotowe ledwo pomieściło wszystkich. Po rozpakowaniu każdy z gości został podjęty harcerską ale wyśmienitą kolacją.

Czytaj więcej...