Kolejna pocztówka naszej Harcerskiej Poczty

Zbliżający się wielkimi krokami wyjazd na tegoroczny Zlot InterCamp w Holandii dla naszej Harcerskiej Poczty stał się okazją do wydania kolejnej pocztówki. Tegoroczna kartka zgodnie z sugestiami organizatorów Zlotu jest bardziej „międzynarodowa” niż ta ubiegłoroczna. Czy zdobędzie popularność i akceptację skatów Europy  - zobaczymy. A jak wam się podoba?

Czytaj więcej...

Prezentujemy nową widokówkę naszej 160 Poczty Harcerskiej

Przedstawiamy dzisiaj naszą nową widokówkę zatytułowaną „Pozdrowienia z obozu harcerskiego”. Okazją do jej wydania jest wyjazd naszej 16 Drużyny Harcerskiej na Obóz w Borach Tucholskich w miejscowości Biała k/Tucholi. Wszystkie prezentowane na widokówce fotki są przedstawieniem naszych działań w warunkach obozowych z ostatnich dwóch lat. Gratulujemy naszej Poczcie i Druhnie Naczelnik.

Nowa widokówka 160 Poczty Harcerskiej

Prezentujemy kolejną pocztówkę naszej Poczty Harcerskiej. Pocztówka ma charakter międzynarodowy i jest ściśle związana z udziałem naszej Drużyny  w Zlocie InterCamp w Niemczech.

Czytaj więcej...

Nowa widokówka naszej Poczty Harcerskiej

Miniony rok, a także ten bieżący to czas obchodów rocznicowych harcerstwa z udziałem naszej 16 Drużyny Harcerskiej. W zeszłym roku byliśmy w Krakowie na Zlocie Stulecia, zaś rok 2011 to wyjazd do Lwowa na „Zlot Lwów 100”. Wydarzenie o tyle ważne, że jest to nasz pierwszy zagraniczny wyjazd, ponadto jest nagrodą za zrealizowanie zadania konkursowego. Kolejną okazją rocznicową jest dla nas 80-Rocznica założenia Drużyny Harcerskiej w Czyżowicach. Z tych okazji nasza 160 Poczta Harcerska wydała widokówkę okolicznościową. Widokówka nawiązuje do tych wszystkich wydarzeń. Zapraszamy do jej propagowania i nabycia.

Widokówka

Prezentujemy pierwszą widokówkę wydaną przez 160 Pocztę Harcerską w Czyżowicach. Prezentowana widokówka cieszyła się wielkim wzięciem podczas obozu w Ustroniu  oraz podczas Zlotu Jubileuszowego w Krakowie. Kartka jest do nabycia u druchny Naczelnik Poczty i dh drużynowego 16 DH.

Naczelniczka 160 Poczty Harcerskiej

Naczelniczką 160 Poczty Harcerskiej w Czyżowicach jest Dh pwd Hanna Kwiatoń. Druchna została powołana na tą funkcję rozkazem Komendanta Hufca Ziemi Wodzisławskiej L4/2010 z dnia 19.03.2010

 

Czytaj więcej...

Powołanie

Nasza poczta Harcerska została powołana rozkazem Komendanta Hufca Ziemi Wodzisławskiej L4/2010 z dnia 19.03.2010 przy 16 DH im. Żwirki i Wigury oraz 17 Gromadzie "Zuchowej Czyżyki" w Czyżowicach. Celem utworzenia Poczty Harcerskiej było utworzenie jednostki której celem działania jest tworzenie pozytywnego wizerunku harcerstwa, propagowanie harcerskiego stylu życia oraz informowanie społeczności lokalnej o historii oraz odokananiach czyżowickiego harcerstwa poprzez wydawanie pocztówek, folderów i innych wydawnictw oraz pieczęci okolicznościowych. Ponadto 160 Poczta Harcerska w Czyżowicach bedzie podejmować zadania na rzecz hufca.