Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Trzeci.

Nadszedł dzień trzeci naszego Jubileuszu. Od wczesnego poranka wszystko działo się sposób bardzo planowy i nic nie działo się już przypadkowo. Byliśmy dobrze przygotowani ale nadal martwiliśmy czy wszystko pójdzie dobrze. Wszak czekało nas wiele następujących po sobie ważnych wydarzeń a wszystkie one były szczegółowo a wręcz drobiazgowo zaplanowane.

Czytaj więcej...

Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Drugi

W drugim dniu naszej uroczystości pobudka nastała już o godzinie siódmej. Szybka toaleta, smakowite śniadanie i poranny apel, który stał się też okazją do krótkiej musztry i ustaleń związanych z ceremoniałem harcerskim szły niezwykle sprawnie. Było też ostatnie spojrzenie na nasze harcerskie mundury.

Czytaj więcej...

Uroczystość Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Dzień Pierwszy

Nasze uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek w dniu 9 września 2011. W piękne wrześniowe  słoneczne popołudnie zaczęły zgłaszać się pierwsze zastępy i drużyny z całego Hufca Ziemi Wodzisławskiej. Było nam bardzo miło gościć tak wielu przyjaciół. Specjalnie przygotowane miasteczko zlotowe ledwo pomieściło wszystkich. Po rozpakowaniu każdy z gości został podjęty harcerską ale wyśmienitą kolacją.

Czytaj więcej...

Osiemdziesięciolecie Harcerstwa w Czyżowicach. Przygotowanie.

Nasze obchody rocznicowe Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach, które odbyły się w dniach 09-10-11 września 2011 były bardzo dużym wydarzeniem. Stały się świętem całych Czyżowic i harcerstwa. Nim jednak przejdziemy do wspomnień z tych trzech wrześniowych dni trzeba koniecznie sięgnąć do chwili i miejsca kiedy zrodził się pomysł uczczenia naszej rocznicy drużyny i całego okresu przygotowań.

Czytaj więcej...

Podziękowanie czyżowickich harcerzy.

16 Drużyna Harcerska im. Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury w Czyżowicach pragnie wyrazić swą ogromną wdzięczność  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się w nasze starania o nasz Harcerski Sztandar Drużyny. Po roku starań i nieustannej pracy osiągnęliśmy swój wymarzony cel.  Teraz nadchodzi czas podsumowania tego wszystkiego co wydarzyło się w tych trzech pięknych wrześniowych dniach. Nie sposób uczynić to w jednym krótkim opisie wydarzeń wszystko to co się stało.  Przygotowywany jest cały cykl artykułów o obchodach Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Aż trudno w to wszystko uwierzyć, że to czego byliśmy autentycznymi uczestnikami jest prawdziwe. Nie zwlekając jednak dłużej spieszymy aby na samym początku złożyć najszczersze podziękowania. Odczuwamy głęboką powinność aby wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego świętowania  z głębi serca dziękować.

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie

16 Drużyna Harcerska im. Franciszka Żwirki i  Stanisława Wigury w Czyżowicach jako spadkobierca wspaniałych tradycji czyżowickiego harcerstwa w tym roku obchodzi swój wielki jubileusz osiemdziesięciolecia. 80 lat temu młody nauczyciel, a jednocześnie harcerski instruktor dh hm. Konrad Chrobok zakłada na terenie Ziemi Wodzisławskiej kilka harcerskich drużyn. Także tę, w Czyżowicach, gdzie sam zamieszkuje i pracuje w miejscowej szkole podstawowej.

Czytaj więcej...

Dom o Zielonych Progach na naszych deskach.

Już dzisiaj dzielimy się ze wszystkimi radosną dla nas informacją, że podczas tegorocznego Zlotu z okazji 80 Harcerstwa w Czyżowicach a dokładnie w jego drugim dniu tj. 10 września o godzinie 20,00 wystąpi nasz ulubiony zespół Dom o Zielonych Progach. Ostatnią okazją kiedy mieliśmy okazję posłuchać tej niezwykle miłej sercu muzyki była nasza obecność na Zlocie 100-Lecia Harcerstwa w Krakowie. W tedy to na zlotowej scenie ustawionej na Krakowskich Błoniach Zespół wystąpił dla niezliczonej rzeszy uczestników zlotu. Było nas tam wielu i pamiętamy tamten niezwykły klimat. Niema drużyny harcerskiej, która nie śpiewała by ich piosenek. Dziś ma my już potwierdzenie ,że Dom o Zielonych Progach zagości u nas w Czyżowicach.

Czytaj więcej...

Pierwszy projekt sztandaru. Jak Wam się podoba?

Jest już gotowy pierwszy - przedwstępny projekt naszego sztandaru. Pani Elżbieta Słodkowska z Pracowni Haftu Artystycznego w ramach przygotowań do haftowania naszego sztandaru nadesłała pierwszy projekt. To co można zobaczyć to wynik wymiany wielu wstępnych uwag i wniosków ale także wytycznych zawartych w instrukcji Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego dotyczącej sztandarów dla wszystkich jednostek każdego szczebla. Zgodnie z tą instrukcją, nasz sztandar będzie miał wymiary 100 cm x 100 cm. Obszyty będzie srebrnymi frędzlami o długości 5 cm. Jak Wam się podoba? Czekam na uwagi wszystkich, którym nasza Drużyna jest bliska sercu. Czekam zatem na wiadomości.

 

Czytaj więcej...

FOLDER-CEGIEŁKA. Ruszyła społeczna akcja zbiórki środków na harcerski sztandar dla Drużyny.

W dniu 07 marca 2011 rozpoczęła się dystrybucja specjalnego folderu, który jest cegiełką na specjalny fundusz z przeznaczeniem na sztandar dla naszej Drużyny. Cegiełka jest też zaproszeniem dla wszystkich fundatorów na otwarte uroczystości związane z przekazaniem sztandaru, która odbędzie się w dniu 11 września 2011. Ponadto jest ciekawą pamiątką z tegorocznej rocznicy 80-lecia harcerstwa w Czyżowicach. Jest wkładem w tworzenie historii Czyżowic

Dzięki wielkiej uprzejmości sołtysa Czyżowic Pana Mariana Jureczka cegiełki te znajdują swych nabywców przy okazji jego dyżurów w Wiejskim Domu Kultury podczas poboru podatków od mieszkańców. Dzieje się więc niezwykła, dokładnie to o czym marzyliśmy:

MIESZKAŃCY CZYŻOWIC ZBIERAJĄ PIENIĄDZE NA SZTANDAR DLA NASZEJ DRUŻYNY

BĘDZIE TO DAR SPOŁECZEŃTWA DLA CZYŻOWICKIEJ DRUŻYNY

Czytaj więcej...