Obóz Biała 2012

Harcerski obóz to nie wypoczynek z leniuchowaniem na plaży lecz bezustanne zajęcia programowe nakierowane na indywidualny rozwój harcerki i harcerza. Codzienne podejmowanie nowych działań skupiają zastępy i drużynę wokół określonego wspólnego zadania co powoduje zgranie zastępów i drużyny. Towarzyszy temu zawiązywanie przyjaźni i bezustanne doskonalenie własnych umiejętności. Wszystko to odbywa się w atmosferze przygody i wyzwań, których zrealizowanie daje poczucie spełnienia i wielkiej osobistej satysfakcji każdemu uczestnikowi. Jest próbą dla każdego, której pokonanie daje prawo by zwać się zwycięzcą. Wcześniej dało się słyszeć słowa: „Nikt nie mówił, że będzie łatwo”

 

Czytaj więcej...

Zimowisko 2012

W najbliższe ferie zimowe planowane jest zorganizowanie zimowiska. Będzie to zimowisko organizowane przez nasz Hufiec. Czasu na zgłoszenie jest mało. Termin zgłoszeń i pierwszej wpłaty wyznaczono na 21 października. Kto jest zdecydowany zapraszam. Szczegóły na plakacie.

Miejsce i czas wydaje się bardzo atrakcyjne.

(kliknij na obrazek aby powiększyć)

€žObóz Szklana Huta 2011

Czas wakacji to dla wszystkich czas wyjazdów na wypoczynek. Dla harcerzy to czas nie tylko wypoczynku ale także podsumowania swych dokonań indywidualnych i każdej harcerskiej drużyny.

Czytaj więcej...

Komunikat dla wyjeżdżających na Obóz Harcerski w Szklanej Hucie

UWAGA. Komunikat dla wyjeżdżających na Obóz Harcerski w Szklanej Hucie

Dla wszystkich uczestników obozu planuje się zakup koszulek obozowicza z okolicznościowym nadrukiem. Aby prawidłowo dobrać koszulkę proszę o podanie rozmiaru jaki nosi każdy z uczestników i przesłanie tych danych wraz z podaniem imienia i nazwiska na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Proszę o wybranie jednego z proponowanych rozmiarów: XS, S, M, L, XL, XXL.

Preferowane są rozmiary większe - można wówczas uniknąć koszulki zbyt małej. Proponuję poprosić o pomoc w doborze rozmiaru kogoś dorosłego. Z uwagi na czas jaki jest potrzebny na sprowadzenie koszulek i wykonanie nadruków proszę o potraktowanie jako bardzo pilnej. Zgłoszenia rozmiarów tylko drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do 20 czerwca.

Okolicznościowa koszulka będzie sfinansowana z odpłatności za obóz i nie wiąże się z jakąkolwiek dopłatą.

Komendant Obozu

phm Kwiatoń Bronisław

Zgłoszenia na obóz

Ruszyła akcja zbierania zgłoszeń na nasz tegoroczny obóz nad morzem w Szklanej Hucie .

Czas najwyższy pobrać karty na obóz i poczynić wszelkie starania aby z nami pojechać na tegoroczne wakacje. Wszystkich chętnych proszę o pilny kontakt. Z uwagi na małą liczbę miejsc – jest ich tylko 47 - bardzo proszę o pilne zgłoszenia najlepiej pocztą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Pojedźmy do Lwowa. Jest zadanie dla naszej Drużyny

 

 

100 lat temu Andrzej Małkowski przygotował i wydał pierwszy rozkaz Naczelnej Komendy Skautowej we Lwowie, czyli pierwszy harcerski rozkaz w historii. Mamy propozycję zaproszenie, aby nasza drużyna wzięła udział we współzawodnictwie o udział w „Zlocie Lwów 100”. W ubiegłym roku braliśmy udział w Zlocie w Krakowie. Teraz możemy odkrywać miejsca, w których narodziło się harcerstwo. Jeśli tylko się uda to w zlotowej grze po Lwowie we wspólnych patrolach będziemy realizować zadania razem ze skautami ukraińskimi, których ruch skautowy też narodził się we Lwowie, dwa lata później niż harcerstwo. Czeka nas zadanie związane ze Lwowem i jego historią.

Czytaj więcej...

Obóz Szklana Huta 2011

TAJEMNICZA WYSPA ROZBITKÓW

Już dzisiaj zapraszamy na Obóz Harcerski naszej Drużyny.

Obóz odbędzie się na terenie stanicy w Szklanej Hucie. Jest to największa stanica harcerska w Polsce. Stanica jest własnością Hufca Lębork. Położona jest nad morzem w niezwykle atrakcyjnym miejscu naszego wybrzeża. Słynie z pięknego położenia w lesie brzozowo-sosnowym z własną najczystsza plażą w Polsce. Cieszy się bardzo dobrą rekomendacją. Jej położenie pozwala na realizację niezwykle atrakcyjnego i bogatego programu w ciekawej fabule. Szklana Huta położona jest nad morzem w trójkącie pomiędzy miejscowościami Choczewo, Lubiatowo, Białogóra. Od Lęborka dzieli bazę ok. 38 km, od Łeby 25 km, a Gdyni 45 km. 

 

Czytaj więcej...

Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa Kraków 2010

To już sto lat – piękny jubileusz przyszło nam przeżywać. Wszystko odbyło się w Królewskim Mieście Krakowie w dniach 16–24 sierpnia 2010 roku. Nasza 16 Drużyna Harcerska im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach weszła w skład drużyny reprezentacyjnej hufca. Byliśmy najliczniej reprezentowaną drużyną w całej hufcowej reprezentacji. Przypadło nam aż 10 miejsc co stanowiło 25 % całej reprezentacji.

 

Czytaj więcej...

Obóz Ustroń 2010

W jubileuszowym roku stulecia harcerstwa nasza drużyna  uzyskała możliwość wyjazdu na zlot jubileuszowy w Krakowie. Plany na wyjazd były inne lecz ze względów oszczędnościowych w domowych budżetach postanowiliśmy wyjechać na obóz hufcowy do naszej stanicy hufca w Ustroniu –Lipowcu. To miejsce to prawdziwa legenda w hufcu wodzisławskim.  Każdy harcerz i harcerka powinien choć raz w życiu powinien spędzić tam wakacje. Starsi mogą powiedzieć że wydeptali już swoje ścieżki w Lipowcu.

Czytaj więcej...

Obóz Pasterka 2009

Rok 2009 to czas wielkich przemian w naszym Hufcu Ziemi Wodzisławskiej. Nasza Drużyna postanowiła w sposób zupełnie nowatorski podejść do harcerskiej akcji letniej. Zgodnie z zasadą, że czas obozu to czas kiedy drużyna cementuje się jako zespół ,że jest to czas zamykania prób na stopnie i sprawności oraz kiedy wiążą się wspaniałe przyjaźnie na całe lata postanowiliśmy wyjechać na samodzielny obóz. Było nas oczywiście zbyt mało by ekonomicznie unieść ciężar organizacji obozu ale bez wątpienia byliśmy w stanie taki obóz zorganizować.

 

Czytaj więcej...

Obóz Jeleśnia 2008

Pierwszym obozem w najnowszej odsłonie działalności naszej Drużyny to obóz zorganizowany w Jeleśni k/Żywca. Przepiękna okolica na obrzeżu Parku Krajobrazowego , tuż nad górskim potokiem u podnóża Góry Grapy robiła wrażenie. To właśnie na tym obozie Drużyna miała okazję po raz pierwszy poznać smak obozowej przygody. Właśnie na tym obozie zaczęło zbierać nasze obozowe doświadczenie. Było nas niewielu bo z drużynowym tylko sześciu. Komendantem obozu był właśnie nasz Drużynowy Dh phm Kwiatoń Bronisław, który pokazał nam co to obozowanie. Należy przy tej okazji należy wspomnieć naszą oboźną Dh pwd Kasię Szlachta.

Czytaj więcej...