Obóz Szklana Huta 2011

TAJEMNICZA WYSPA ROZBITKÓW

Już dzisiaj zapraszamy na Obóz Harcerski naszej Drużyny.

Obóz odbędzie się na terenie stanicy w Szklanej Hucie. Jest to największa stanica harcerska w Polsce. Stanica jest własnością Hufca Lębork. Położona jest nad morzem w niezwykle atrakcyjnym miejscu naszego wybrzeża. Słynie z pięknego położenia w lesie brzozowo-sosnowym z własną najczystsza plażą w Polsce. Cieszy się bardzo dobrą rekomendacją. Jej położenie pozwala na realizację niezwykle atrakcyjnego i bogatego programu w ciekawej fabule. Szklana Huta położona jest nad morzem w trójkącie pomiędzy miejscowościami Choczewo, Lubiatowo, Białogóra. Od Lęborka dzieli bazę ok. 38 km, od Łeby 25 km, a Gdyni 45 km. 

 

 

„TAJEMNICzA WYSPa ROZBITKÓW”

Będzie to obóz samodzielny na odrębnej polanie i w niezbyt dużym oddaleniu od innych harcerskich obozów. Będzie więc okazja nawiązać nowe harcerskie znajomości i przyjaźnie. Mała liczba uczestników zapewni niezwykły klimat. 

To nie będzie „waflownia” to będzie obóz całkowicie oparty o metodykę harcerska z wykorzystaniem całego naszego sprzętu i wyposażenia. Ci co z nami byli na obozach wiedzą co to oznacza dla atrakcyjności programu. Będą co najmniej dwie wycieczki autokarowe, dużo wspólnych gier i zabaw w lesie i na plaży ciekawej nowej fabule: TAJEMNICZA WYSPA ROZBITKÓW 

Będzie z nami najlepsza kadra.

Obóz odbędzie się w dniach 01-15 lipca 2011 r.

Wyjazd pociągiem 30 czerwca a powrót 15 lipca

TO BĘDZIE OBÓZ JAKICH SIĘ NIE ZDARZA ZBYT WIELE W ŻYCIU

MAMY TYLKO 50 MIEJSC. JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY

Jedzie Nasza „Szesnastka”, starzy znajomi i każdy harcerz który się zgłosi. Najlepiej kiedy zgłoszą się całe zastępy lub drużyny. Mamy tylko 50 miejsc!

Od marca będziemy przyjmować zaliczki na konto Komendy Hufca.

Mocno prawdopodobny – szacunkowy - koszt obozu to około 850 zł. Cena oczywiście obejmuje dojazd pobyt wyżywienie opiekę lekarską, ratownika, 2 wycieczki, bilety wstępu, materiały programowe.

Aby zwiedzić stanicę Szklana Huta zapraszam do odwiedzenia strony tej stanicy:

http://www.lebork.zhp.pl/index.php/pl/19/

Fragment scenariusza w języku dzikiego plemienia ludożerców zamieszkałych na wyspie:

„Podczas podróży rozpętała się straszna burza. Po uspokojeniu sztormu fala rzuca załogę okrętu (obozowiczów) na brzeg morza. Część rozbitków - około 50 dało się uratować i muszą umieć odnaleźć się na obcym i dzikim lądzie. Z tego wszystkiego co fala rzuciła na brzeg założyli obozowisko. Rozbitkowie są jednak nieświadomi zagrożeń. Nie wiedzą, że podczas pobytu na wyspie spotkają

Łagodnych Tubylców, Podstępnych Ludożerców oraz Piratów odwiedzających wyspę chcących ukryć zrabowane skarby na tej właśnie wyspie. Dla odstraszenia dzikich zwierząt palą stały ogień.

Aby go wzniecić nie mając zapałek użyli starych metod indiańskich.

Co będzie dalej? Jedz z nami przyjacielu to się dowiesz wszystkiego.

Wspaniałe przygody czekają na ciebie

Robimy listę. Można już się zgłaszać na adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY