V Zagadka Drużynowego

Już nie długo, dokładnie za miesiąc wyruszamy w największą dotąd podróż po Europie. Będzie się działo. Zwiedzimy wiele miejsc, spotkamy wielu ciekawych ludzi . Jest też coś, co jest w planie „oglądania”, a to coś to: beginaż.  Jak zobaczycie to się dowiecie za miesiąc ale ja już zadaję pytanie co to takiego? Zapraszam do wyścigów w nadsyłaniu odpowiedzi. Kto pierwszy odpowie ten wygrywa. Odpowiedzi  typu kopiuj-wklej się nie liczą. Odpowiedzi proszę nadsyłać na adres Drużyny. 

Czwarta Zagadka Drużynowego rozwiązana

Ogłoszona IV zagadka nawiązuje do naszego wyjazdu na InterCamp w Niemczech. Ci wszyscy, którzy z uwagą czytali wcześniejsze teksty na naszej stronie mogli się łatwo zorientować, że należy dokonać pewnych przeliczeń. Plakietki dla uczestników tegorocznego Zlotu przygotowali Amerykanie, którzy na co dzień mniejsze długości odmierzają w calach. Obrazek z plakietką przedstawia miarkę podającą długości 2x3 i te wielkości należało pomnożyć przez 2,54 (tyle centymetrów mierzy 1 cal) i wówczas otrzymujemy poprawną odpowiedź. A oto odpowiedź: wielkość tegorocznej naszywki ze Zlotu InterCamp wynosi 2,08 cm x7,62 cm. Poprawnych odpowiedzi udzielili Karol Kawik, Kacper Szymański i Paulina Kwiatoń. Gratuluję zwycięscom. Nagrodą są duże lody od drużynowego na tegorocznym obozie w Borach Tucholskich.

IV Zagadka Drużynowego

Mam dla wszystkich nową zagadką. Kto prześledził nasze ostatnie artykuły na naszej stronie to wie, że wyjeżdżamy na Zlot InterCamp, którego organizatorem są Amerykanie. Wiemy też obok Polaków znajdą się tam jeszcze skauci 9 innych państw. Dla wszystkich przygotowane są plakietki, którą można również zobaczyć na naszej stronie internetowej. Mam więc pytanie – ile mają centymetrów wymiary przygotowanej dla nas plakietki? Na pytania należy odpowiedzieć przez formularz kontaktowy. Jest w zakładce – Kontakt.

Zapraszam do zabawy, czekam na dopowiedzi.

Trzecia Zagadka Drużynowego rozwiązana.

Ogłoszona III zagadka związana była ściśle z naszym wyjazdem na Zlot do Lwowa. Ci wszyscy, którzy jechali na Zlot musieli odpowiedzieć sobie co zrobić z zegarkiem kiedy przekracza się strefy czasowe. Nim jednak wyjechaliśmy na Zlot spłynęło szereg odpowiedzi na postawione pytanie. Wszystkie były poprawne lecz pierwszym, który udzielił tej poprawnej odpowiedzi był dh. Kacper Szymański. Jak brzmi odpowiedź na pytanie? Odpowiadam tym co niewiedzą do dzisiaj. Przy przekroczeniu granicy z Ukrainą przy wjeździe przestawiliśmy zegarki o jedną godzinę do przodu a w dniu powrotu musieliśmy je znów cofnąć o jedną godzinę.

Czytaj więcej...

III Zagadka Drużynowego

Wyjazd naszej Drużyny do Lwowa na Zlot z okazji 100-Lecia Harcerstwa Polskiego to duże wydarzenie. Jest naszym pierwszym wyjazdem zagranicznym. Z tym wiążą się różne ciekawe sprawy. Jedną z nich jest zmiana obowiązującego czasu. I tu moje pytanie – o ile minut i w którą stronę (do przodu czy wstecz) przestawimy zegarki tuż po przekroczeniu granicy z Ukrainą w dniu wyjazdu? Będzie to późniejsza czy może wcześniejsza godzina niż ta którą będziemy mieli po polskiej stronie?

Czytaj więcej...

Druga Zagadka Drużynowego rozwiązana.

Z drugą zagadką a właściwie z jej odpowiedziami pojawiły się spore problemy. Wszystko przez błędny adres mailowy jaiki wkradł się w zagadkę. Po weryfikacji trudno było ustalić kto ostatecznie odpowiedział pierwszy, drugi itd. Postanowiłem więc, że nagrodę otrzymają wszyscy, którzy nadesłali poprawne odpowiedzi. Podaję nazwiska zwycięzców w kolejności alfabetycznej. Kuczok Paweł, Kwiatoń Paulina, Mucha Patrycja, Styczeń Wiktor, Szymański Kacper. Gratuluję zwycięzcom.

Czytaj więcej...

II ZAGADKA DRUŻYNOWEGO

Uwaga - zagadka jest związana z Dniem Myśli Braterskiej. Idea ustanowienia tego święta zrodziła się na IV Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

 

Czytaj więcej...