Pojedźmy do Lwowa. Jest zadanie dla naszej Drużyny

 

 

100 lat temu Andrzej Małkowski przygotował i wydał pierwszy rozkaz Naczelnej Komendy Skautowej we Lwowie, czyli pierwszy harcerski rozkaz w historii. Mamy propozycję zaproszenie, aby nasza drużyna wzięła udział we współzawodnictwie o udział w „Zlocie Lwów 100”. W ubiegłym roku braliśmy udział w Zlocie w Krakowie. Teraz możemy odkrywać miejsca, w których narodziło się harcerstwo. Jeśli tylko się uda to w zlotowej grze po Lwowie we wspólnych patrolach będziemy realizować zadania razem ze skautami ukraińskimi, których ruch skautowy też narodził się we Lwowie, dwa lata później niż harcerstwo. Czeka nas zadanie związane ze Lwowem i jego historią.


Lwów zawsze był miastem wielu narodowości i kultur. Należy poszperać w Internecie, zajrzeć do podręczników, podpytać nauczycieli geografii i historii. Dowiedzcie się jak najszybciej:
- jakie narodowości mieszkały we Lwowie przed 1939 rokiem
- jak liczne były te narodowości
- jakie narodowości zamieszkują Lwów dzisiaj
- jakie miejsca we Lwowie były i są ważne dla tych narodowości, dlaczego?
Każdy zastęp przygotowuje prezentację każdego takiego miejsca. Następnie zbierzemy to wszystko w formie strony internetowej. Będzie to nasza wirtualna wędrówka po Lwowie, a do tej wędrówki zaprosimy naszych przyjaciół skupionych w Ukraińskiej Organizacji Skautowej – Płast Za nawiązanie kontaktu z tą organizacją odpowiedzialny jest Dh Artur Iwański. Zachęcam tez innych do podjęcia próby kontaktu ze Skautami z Ukrainy.

Oto skrót na stronę Organizacji Skautowej Płast www.plast.org.ua/pl/

 

Przygotujemy wszystko w formie prezentacji na specjalnej stronie internetowej. Następnie strona internetowa zostanie oceniona pod względem jakości przekazywanych informacji i oryginalności wykonania strony internetowej.
Spróbujemy wykorzystać możliwość spotkania ze skautami ukraińskimi we Lwowie podejmując radą drużyny decyzję, że zaprosimy ich do odwiedzenia Polski i swojego obozu podczas najbliższej HAL.. Już dzisiaj zaplanujemy ich pobyt tak, abyśmy mogli go omówić podczas naszego spotkania we Lwowie i aby była to podstawa do naszego wyjazdu na ich obóz na Ukrainę za rok. Po zrealizowaniu zadania wyślemy raport do pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. zagranicznych lub do zastępcy komendanta ds. programowych. Zgodnie z wytycznymi Drużyny powinny rozpocząć realizację zadań nie później niż 8 marca, a zakończyć ją i wysłać raport z realizacji zadania nie później niż do 22 kwietnia 2011.

 

Zgodnie z regulaminem najciekawszy i jednocześnie możliwy do realizacji program uzyska najwyższą ocenę.

My zaczynamy już dzisiaj – 05 marca 2011. Zachęcam was wszystkich do wytężonej pracy. Mamy wystarczający potencjał aby zadanie to zrealizować.


Bardzo ważne. Proszę o poinformowanie rodziców o rozpoczęciu realizacji niniejszego zadania, z którym może się wiązać wyjazd do Lwowa w terminie 20-22 maja 2011 Finansowe i logistyczne szczegóły zlotu zostały opisane tutaj: 22 maja 2011 r. spotkajmy się we Lwowie

Zapraszam do informacji ze strony ZHP: http://www.program.zhp.pl/aktualnosci---czytaj/items/zadania-przygotowujace-do-stulecia-wydania-pierwszego-rozkazu.html