Kilka nowych wiadomości o Zlocie InterCamp 2012

Jako Drużyna jesteśmy już zgłoszeni w Zespole Zagranicznym Chorągwi Śląskiej.

Kto się zgłosił w wyznaczonym czasie to wie, że pewnie pojedzie.

 

Konkretnie 25-28 maja 2012 r. odbędzie się w Gemersheim (niedaleko Heidelbergu) w Niemczech 45 InterCamp, który organizować będą członkowie Boy Scouts of America, działający na terenie amerykańskich baz wojskowych, znajdujących się w Niemczech.
My jedziemy tam całą Drużyną bo chcemy przeżyć jedyną w swoim rodzaju amerykańską przygodę w Europie, w której będą Ci towarzyszyć skautki i skauci z Francji, Belgii, Czech, Niemiec, Kanady, Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Poprzednie zloty były bardzo udane! Brały w nich udział setki harcerzy!

Ważne:

Wyjeżdżamy 23 maja w środę już wcześnie rano aby po drodze zwiedzić czeską Pragę i Strasburg we Francji. Wracamy w poniedziałek 28 maja wieczorem.
Uczestnikami Zlotu mogą być wyłącznie harcerki i harcerze w wieku 12-17 lat (plus jeden pełnoletni opiekun na 5 uczestników).

Członkami służb zlotowych (IST) będą harcerze i harcerki powyżej 18 roku życia.
Cała polska reprezentacja liczyć będzie 200 uczestników i 30 członków IST.
W najbliższym czasie czeka nas wpisowe: 120 zł od osoby (15 euro wpisowego + koszulka i koszty organizacyjne polskiej reprezentacji). Wpłatę planujemy do końca 2011 roku.
Dojazd organizujemy we własnym zakresie i już mamy zamówiony autobus. Na miejscu jest możliwość parkowania autobusów. Z nami jadą wszyscy pozostali chętni z Chorągwi Śląskiej.  My zabieramy cały swój sprzęt biwakowy. Wyżywienie również organizujemy we własnym zakresie dlatego prowiant zabieramy z Polski.

Informacje: http://www.intercamp.info/en/