Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „ZŁOTA NUTKA” 2012 w Czyżowicach

Coroczny Festiwal Piosenki Harcerskiej odbył się w tym roku w naszym domu kultury. Z uwagi na rekordową liczbę zgłoszonych uczestników festiwal ten stał się największą harcerską imprezą hufca w tym roku. W jednym czasie i w jednym miejscu spotkało się niemal 270 zuchów, harcerzy i instruktorów z całego Hufca Ziemi Wodzisławskiej.

 

Wielki to był dla nas nie tylko zaszczyt ale przede wszystkim olbrzymie wyzwanie organizacyjne. Nasza drużyna  była głównym jego organizatorem a wraz z nami Festiwal organizował Wielski Dom Kultury w Czyżowicach oraz Komenda Hufca Ziemi Wodzisławskiej.  Patronat Honorowy nad tegorocznym Festiwalem objął Wójt Gminy Gorzyce Pan Piotr Oślizło.

                Nim rozpoczęła się wielka zabawa z harcerską piosenką miała miejsce wspaniała uroczystość. Komendant naszego Hufca Dh phm Grzegorz Cnota udekorował Pana Wójta Odznaką Honorową Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Pan Wójt jest naszym wielkim przyjacielem, zawsze jest otwarty na nasze prośby, wspiera nas i nigdy nie zawiódł. Za swe wielkie serce dla harcerstwa stał się pierwszą osobą w Gminie Gorzyce, którą taką odznaką odznaczono. 

                Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał oczywiście nasz Wójt Pan Piotr Oślizło wraz z Komendantem Hufca .

Na początek rywalizowały zuchy. W tym roku regulamin festiwalu zakładał, że wśród gromad zuchowych  nie wskazuje się zajmowanych miejsc co spowodowało, że wszystkie zuchy były dzielne i zostały zwycięzcami.

                Później swą ostrą rywalizację na głosy rozpoczęli harcerze. Najpierw wystąpiły harcerskie drużyny w kategorii harcerzy młodszych, następnie soliści bez podziału na kategorie a na koniec wystąpiły drużyny starszoharcerskie. Rywalizacja była bardzo zacięta i z relacji jurorów wynika, że poziom tegorocznych artystów był nie tylko bardzo wysoki ale również wyrównany. Tegoroczny regulamin zakładał, że nie wskazuje się innych miejsc jak tylko trzy pierwsze.

Ogłaszamy więc listę  - listę laureatów tegorocznego

Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Złota Notka 2012”.

KATEGORIA SOLISCI

I miejsce – Dh Paulina Kwiatoń z 16 DH im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach

II miejsce  - Dh Agata Tworzowska z  24 DSH Białe Smoki w Pszowie

III miejsce  -  Dh Magdalena Chwoła z 64 „Skaut” im. Maksymiliana Cieślika w Wodzisławiu Śląskim.

 

KATEGORIA DRUŻYNY HARCERSKIE

I miejsce  - 64 Drużyna Harcerska „Skaut” im. Maksymiliana Cieślika w Wodzisławiu Śląskim

II miejsce  - 21 Drużyna Harcerska  w Pszowie

III miejsce – 16 Drużyna Harcerska im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach

KATEGORIA DRUŻYNY STARSZOHARCERSKIE

I miejsce  - 13 DSH „Elitarne Smoki” w Pszowie

II miejsce – 667 DSH w Gołkowicach

III miejsce – 24 DSH „Białe Smoki” w Pszowie

Gratulujemy laureatom. 

Jak jest konkurs  - to wiadomo - musi być jury. Tego bardzo trudnego i zawsze odpowiedzialnego zadania podjęli się Dh Hm Urszula Ryszka, Dh pwd Janina Bogusz – Wiśniewska i Dh pwd Tomasz Kazubski. Dziękujemy im za wielki wysiłek, sprawiedliwą ocenę i ciepłe słowa.

A oto specjalne oświadczenie naszych tegorocznych JURORÓW:

„Mile zaskoczyła nas ilość uczestników, wysoki i wyrównany poziom zespołów. Na uwagę zasługuje organizacja, wystrój sali i atmosfera prawdziwie harcerska.

 Pozdrawiamy wszystkich CZUWAJ – jury Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „ZŁOTA NUTKA - 2012”.

Oficjalnego zamknięcia tegorocznego Festiwalu dokonał Dh Komendant Hufca. Na zakończenie zawiązaliśmy krąg i to wspaniałe spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem pieśni „Bratnie Słowo”. Oczywiście nie obeszło się bez harcerskiego kręgu i wspólnej iskierki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszego zaproszenia, za przybycie do nas i że wspólnie mogliśmy się pobawić. Dziękujemy Dh Tomkowi Tomczukowi za piękne śpiewanki i wspólną zabawę w czasie przerwy na obrady jurorów.

Jako Drużyna zrobiliśmy wszystko aby wszyscy wrócili do swych drużyn bogatsi o nowe doświadczenia i silniejsi  mocą harcerskiej pieśni. Dziękujemy Komendzie Hufca w Wodzisławiu Śl.

 i Dyrekcji Domu Kultury w Czyżowicach za wspólną organizację tego przedsięwzięcia. Organizacyjnie było to bardzo duże przedsięwzięcie. Dziękujemy Dh Marii Kmiecik  - Drużynowej naszej 17  Gromady Zuchowej „Czyżyki” w Czyżowicach za ogromne zaangażowanie i pracę w przygotowaniach i podczas festiwalu.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród. Dziękujemy:

Urzędowi Gminy w Gorzycach

Urzędowi Gminy w Lubomi

Urzędowi Gminy w Marklowicach

Urzędowi  Gminy w Godowie

Urzędowi Miasta w Wodzisławiu Śląskim

Urzędowi Miasta w Radlinie

Urzędowi Miasta w Pszowie

Jastrzębskiej Spółce Węglowej w Jastrzębiu Zdroju.

Bankowi Spółdzielczemu w Wodzisławiu Śląskim

                W tym roku festiwal poprowadziło dwoje konferansjerów z naszej Drużyny – Dh Samarytanka Karolina Mencel i Dh ćwik Łukasz Gawlina. Dziękujemy im za sprawne przeprowadzenie festiwalu.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Złota Nutka”

{gallery stories/do_artykulu/zlota_nutka2012}