W ostatnią wędrówkę z Panem Profesorem

W czwartek 31 stycznia 2013 r. o godzinie 13:00 w naszym parafialnym kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Czyżowicach odbyła się Msza Święta Żałobna za śp. Senatora Antoniego Motyczki. Mszy św. przewodniczył abp. Damian Zimoń. Powiedziano wiele słów ale najbardziej wzruszyła nas homilia Ks. Arcybiskupa.- Kilkukrotnie spotykałem się z senatorem Antonim Motyczką. Zawsze był przywiązany do Śląska. Był zainteresowany losem śląskich dzieci i młodzieży - mówił podczas kazania były metropolita katowicki.

Czytaj więcej...

Zmarł Senator prof. Antoni Motyczka

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Senatora prof. Antoniego Motyczki. 

Utraciliśmy prawdziwego przyjaciela harcerzy, który odpowiadając na nasze zaproszenia bywał na naszych uroczystych zbiórkach. Jeszcze nie dawno dzieliliśmy się z Nim Betlejemskim Światłem Pokoju. Jeszcze niedawno nasza Drużyna odbierała od Niego Świąteczne Życzenia.
Rodzinie oraz Bliskim Senatora Antoniego Motyczki przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. 
Łączymy się w bólu spowodowanym tą ogromną i niepowetowaną stratą.

Czytaj więcej...

Jak co roku gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. MAMY REKORD

wop 2013 054
Harcerstwo to nie tylko zabawa i czerpanie z życia, to przede wszystkim służba i działania nakierowane na drugiego człowieka. Nigdy nie jesteśmy obojętni na oczekujących pomocy i zawsze jesteśmy gotowi włączyć się w pomaganie innym. Chętnie pomagamy tym, którzy takiej pomocy oczekują. 

Czytaj więcej...

Noworoczne życzenia.

Na Nowy 2013 Rok wszystkim zuchom, harcerkom i harcerzom składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę każdemu jak najlepszych wyników w nauce, wielu niezawodnych przyjaciół, satysfakcji z przynależności do zuchowej i harcerskiej drużyny. Życzę aby każda nowa przygoda była dla Was źródłem wartościowych doświadczeń i kształtowała na dobrych ludzi. Życzę aby każdego dnia towarzyszyły Wam uśmiech, radość, przygoda i przyjaźń. Instruktorom życzę także szczęścia osobistego w rodzinach, satysfakcji w pracy zawodowej i instruktorskiej służbie. Wszystkim naszym przyjaciołom oraz rodzicom harcerzy i zuchów również składam najlepsze życzenia na Nowy Rok. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności i wielu nowych wspaniałych przygód. Aby nowy rok był dla Was wszystkich czasem sukcesów i radości.

 

Drużynowy

Phm Kwiatoń Bronisław

Wędrówka z Ogniem

W niedzielę 16 grudnia na Jasnej Górze w Częstochowie cała nasza Drużyna uczestniczyła w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Po spotkaniu z wszystkimi delegacjami przybyłymi na Jasną Górę w Sali o. Kordeckiego udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu.

Czytaj więcej...

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „ZŁOTA NUTKA” 2012 w Czyżowicach

Coroczny Festiwal Piosenki Harcerskiej odbył się w tym roku w naszym domu kultury. Z uwagi na rekordową liczbę zgłoszonych uczestników festiwal ten stał się największą harcerską imprezą hufca w tym roku. W jednym czasie i w jednym miejscu spotkało się niemal 270 zuchów, harcerzy i instruktorów z całego Hufca Ziemi Wodzisławskiej.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Przywiązanie do wartości patriotycznych jest nam - harcerzom zawsze bardzo bliskie, lecz w tym świątecznym dniu takie wartości jak BÓG - HONOR - OJCZYZNA nabierają szczególnego dla nas znaczenia. Ten dzień jest zawsze okazją do zamanifestowania tego co jest dla nas szczególnie ważne.

Czytaj więcej...

Bohaterom Przestworzy. Bohaterom Drużyny.

W osiemdziesiątą rocznicę katastrofy lotniczej pod Cierlickiem, w której zginęli Kpt. Pil. Franciszek Żwirko i Inż. Stanisław Wigura nasza Drużyna wraz z naszymi zuchami udała się w to niezwykłe miejsce tragedii. W poetyckich słowach mówi się, że to właśnie z tego miejsca rozpoczął się ich „Start do wieczności”.

Czytaj więcej...

Serdeczne życzenia budzą wspomnienia. Zaproszenie na koncerty majowe.

„Witam serdecznie harcerzy z Czyżowic!
Miło nam jest poinformować, ze rozpoczęliśmy prace nad nową płytą studyjną,
której premiera odbędzie się na przełomie lipca/sierpnia 2012 w
Bieszczadach!
Tymczasem zapraszamy do posłuchania nowej piosenki, która znajdzie się na
planowanej nowej płycie,
do tekstu toruńskiej poetki Wiesławy Kwinto- Koczan pt.: BĘDZIE LEPIEJ:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n0XSG-PvsSU
Zapraszamy na nasz profil na Facebooku (miło nam będzie jeśli dołączycie do
grona naszych znajomych):
http://www.facebook.com/domozielonychprogach
i najbliższe górskie koncerty podczas majówki:
4 maja – Bacówka Nad Wierchomlą
5 maja – Bieszczady Cisna
6 maja – Pogórze Przemyskie

Pozdrawiamy wiosennie
Wojciech Szymański
Dom o Zielonych Progach”

Zapraszam do gór, muzyki i przyjaciół.