Harcerskie Przyrzeczenie i Komendant Chorągwi Śląskiej na naszej zbiórce.

Przebywając na biwaku w ramach obchodów 45Lecia Stanicy Lipowiec w ustroniu uczestniczyliśmy we wszystkich uroczystościach z nim związanych. Mieliśmy też czas wolny do dyspozycji drużyny. Podczas tego pobytu dwóch naszych druhów Mateusz Blutko i Kacper Szymański złożyli Przyrzeczenie Harcerskie. Wszystko działo się tuż przed północą i jak każe nasza tradycja w uroczystości brały udział osoby wyłącznie po przyrzeczeniu. Przyrzeczenie odebrał komendant naszego hufca Dh Hm Edward Kominek. To jak zwykle była okazja do głębokiej refleksji nad Prawem Harcerskim. Było oczywiście ognisko flaga biało czerwona i wpinanie w mundur harcerskich krzyży. Gratulujemy zamknięcia próby i osiągnięcia celu.

 

Następnego dnia Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. w małym kościółku parafialnym w Lipowcu. Msza ta sprawowana była w intencji wszystkich tych, którzy wypoczywali na tej stanicy w Lipowcu. Harcerze z różnych drużyn aktywnie uczestniczyli w liturgii mszy. Po południu odbył się uroczysty apel. Tuż po apelu nasza Drużyna miała zaszczyt gościć Dh Hm Andrzeja Lichotę - Komendanta Śląskiej Chorągwi na naszej zbiórce drużyny. W zbiórce wzięły udział także nasze zuchy z 17 Gromady Zuchowej „Czyżyki”. Wywiązała się całkiem miła i spontaniczna rozmowa o wielu najprzeróżniejszych sprawach. Dh Komendant nawiązał w rozmowie do czekającej nas wrześniowej uroczystości Osiemdziesięciolecia Harcerstwa w Czyżowicach. Wypytywał też o miejsce tegorocznego obozu i nasze wyniki w nauce. Złożył wszystkim życzenia udanych wakacji. My odwdzięczyliśmy się naszą „koszulką drużyny”. Wtedy Dh Komendant ku zaskoczeniu wszystkich zdjął mundur i włożył naszą koszulkę. Było nam wszystkim bardzo miło. Potem to już aparaty fotograficzne poszły w ruch.

Jeszcze tego samego dnia nasza drużyna wypuściła kolejny balon na ogrzane powietrze. Ku uciesze wszystkich a zwłaszcza najmłodszych balon pięknie poszybował w niebo. Można powiedzieć że to już taka nasza specjalność.

Wyjazd na biwak był niezwykle udany i bogaty w wydarzenia, które nas na pewno wzmocnią nie tylko duchowo ale także organizacyjnie i metodycznie.

 

{gallery}/do_artykulu/lipowiec/{/gallery}