Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Przywiązanie do wartości patriotycznych jest nam - harcerzom zawsze bardzo bliskie, lecz w tym świątecznym dniu takie wartości jak BÓG - HONOR - OJCZYZNA nabierają szczególnego dla nas znaczenia. Ten dzień jest zawsze okazją do zamanifestowania tego co jest dla nas szczególnie ważne.


11 listopada 1918 to dzień, w którym po 123 latach zaborów nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Aby upamiętnić to niezwykle ważne wydarzenie, nasza Drużyna tak jak co roku wzięła udział w gminnych obchodach tego święta i uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji naszej Ojczyzny. Tym razem uroczystości odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Czyżowicach. W obchodach uczestniczyły władze samorządowe Gminy Gorzyce, delegacje organizacji i poczty sztandarowe z wszystkich miejscowości naszej gminny i licznie zgromadzeni wierni. Były z nami również nasze zuchy z 17 Gromady Zuchowej „Czyżyki". Msza rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem licznych sztandarów a jej uświetniania pieśniami dokonał Chór „Moniuszko". Po mszy św. wraz z przedstawicielami władz Gminy i innymi organizacjami z Czyżowic złożyliśmy kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową . W tym roku wartę honorową pełnili nasi najmłodsi harcerze.

Samarytanka Karolina Mencel

 

{gallery stories/11_11_12}