Zuchowe kolędowanie w Gorzyczkach

Dnia 1 lutego 2013 r. jak co roku odbyło się powiatowe Zuchowe Kolędowanie w Sali bankietowej  w  Gorzyczkach. Głównymi organizatorkami spotkania były dh pwd Renata Wala, dh phm Renata Langer oraz dh phm Maria Kmiecik.

Czytaj więcej...

Balik przebierańców w Czyżowicach

Na zakończenie karnawału dom kultury w Czyżowicach zorganizował balik przebierańców dla dzieci. Wspólnie bawiły się dzieci z Klubu Alternatywnego Szkraba, zuchy z 17 Gromady Zuchowej Czyżyki oraz inne dzieci z terenu Czyżowic i nie tylko.

Czytaj więcej...

Zuchy korzystają z uroków zimy

Zuchy nie tylko przychodzą na zbiórki, poznają tajemnice przyrody ale również korzystają z uroków przyrody, w czasie zimy kiedy jest mnóstwo śniegu mają okazję poszaleć na listkach, sankach. Tak też było na zbiórce 19 stycznia.

Czytaj więcej...

Zuchy dokarmiają zwierzęta w lesie

Na zbiórkę zuchową 12.01.2013 r. zuchy przyniosły suchy chleb, zboże, siano, wysuszone żołędzie i oczywiście słoninę. Te wszystkie produkty zabraliśmy i poszliśmy do lasu poszukać śladów zwierząt, żeby znaleźć miejsce gdzie zwierzęta szukają pożywienia. I znaleźliśmy ślady, pod jednym drzewem wysypaliśmy przyniesione pożywienie, sianko włożyliśmy na drzewo a słoninkę zawiesiliśmy na gałązce, oraz wytoczyliśmy ścieżkę żeby zwierzęta znalazły to pożywienie. Zuchy dzielnie się spisały, będą pamiętać o zimowym dokarmianiu zwierząt w lesie.
Była również okazja do zrobienia "aniołków" na śniegu.

Czytaj więcej...

Mali odważni dołączyli do ZHP

Dzień 5 stycznia 2013r będzie niezapomnianym dniem dla naszej 17 Gromady Zuchowej „Czyżyki”. W tym dniu troje dzielnych zuchów złożyło Obietnicę Zuchową, a dwoje otrzymało pierwsze zuchowe gwiazdki.

Czytaj więcej...

17 Gromada Zuchowa Czyżyki została Mistrzowską Gromadą Zuchową

Miło nam poinformować że nasza 17 GZ Czyżyki została mianowana w rozkazie  L 21/2012 dnia 12.12.2012r. przez Komendanta Chorągwi Śląskiej tytułem Mistrzowskiej Gromady Zuchowej. Tytuł ten dotyczy roku 2011/2012 w którym zuchy pracowały i uczestniczyły w różnych przedsiewzięciach na terenie Hufca Ziemi Wodzisławkiego oraz Chorągwi Śląskiej. Gratulujemy.

 

treść rozkazu

Czytaj więcej...

Zuchy roznoszą Betlejemskie Światełko Pokoju

W okresie oczekiwania na pamiątkę przyjścia Syna – Zbawiciela Świata, Zuchy i Harcerze ZHP Hufca Ziemi Wodzisławskiej reprezentowani przez 16 Drużynę Harcerską im. Żwirki i Wigury i 17 Gromadę Zuchową „Czyżyki” w Czyżowicach przekazują przy Stole Pojednania odwieczny ogień Betlejemskie Światełko Pokoju z miejsca narodzin Jezusa z Nazaretu. Niech jasny blask i ciepło tego ognia ogrzeje serca Wasze. Da Wam radość i poczucie szczęścia w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2012 roku. Ów ogień przyjęty został w dniu 16. 12. 2012 r. od Skautów Słowackich, a następnie zaniesiony przed oblicze Jego Matki na Jasną Górę w Częstochowie. Stamtąd do wszystkich ludzi oczekujących, przez harcerki i harcerzy polskich posłany został. Czuwaj !

Czytaj więcej...

Festiwal Piosenki Złota Nutka

Wyróżnienie dla zuchów 1 grudnia 2012 roku zuchy, harcerze i instruktorzy brały udział w przygotowaniach oraz uczestniczyły w "Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej Złota Nutka 2012". Festiwal tym razem odbył się u nas czyli na sali Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach.

Czytaj więcej...

Zuchowy Rajd Kasztanowy w Czyżowicach

Dnia 29 września w piękny jesienny poranek Gromady zuchowe z Namiestnictwa „Leśni Przyjaciele” z Hufca Ziemi Wodzisławskiego zebrały się na Czaczy w Czyżowicach aby rozpocząć Zuchowy Rajd Kasztanowy.

Czytaj więcej...

Zuchy na Mistrzostwach Biegu na Orientację

13 października 2012 r. w Czyżowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację w ramach Klubowego Pucharu Śląska. Organizatorami zawodów byli: UKS „Sparta” Czyżowice, Śląski Związek Orientacji Sportowej oraz Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach.

Czytaj więcej...

Biwak zuchowy w Bierach

Podsumowując rok naszej pracy zuchowej 17 Gromada Zuchowa Czyzyki zorganizował obór - biwak zuchowy w Bierach. W dniach 16 do 20 lipca obozowalilśmy w Bierach w Królestwie Narni.

Czytaj więcej...

Podkategorie