Wzięliśmy się ostro do działania. Zgodnie z harmonogramem realizacji naszego projektu Pt „Odkrywamy Skarby Morawskich Wrót” przechodzimy cykl szkoleń i spotkań z naszymi partnerami z Gminy Godów i Gminy Krzyżanowice. Za nami też pierwsze próby wykorzystania GPS-ów. Niezwykle zaawansowane technologicznie sprzęty wymagają nie tylko ostrożnego traktowania ale przede wszystkim solidnego przygotowania teoretycznego. Korzystanie z takich urządzeń to także duża odpowiedzialność. Przeszkolił nas w bardzo profesjonalny sposób przemiły Pan a jednocześnie doświadczony Geocacher, który nie jedną skrzynkę ukrył i niejedną odnalazł. Uzbrojeni w wiedzę teoretyczną na najbliższych zbiórkach wyruszymy w teren, dokonamy prób odszukania skrzynki ukrytej w naszej miejscowości. Teraz trzeba koniecznie popróbować. Wydaje się że to będzie doskonała harcerska gra terenowa na niezwykle wysokim poziomie. Zapraszamy poniżej do zdjęć gdzie prezentujemy fotki naszego nowego sprzętu.

Mamy też za sobą wymianę pierwszych kontaktów z partnerami z drużyny Harcerskiej w Godowie oraz Klubu Ekologicznego przy Gimnazjum w Tworkowie. Gościliśmy u siebie Panią Celinę Hanczuk, która przybliżyła nam najpiękniejsze miejsca w swojej Gminie Krzyżanowice. My zaś mieliśmy okazję pokazać się jako Drużyna Harcerska. Podczas spotkania okazało się, że na terenie Gminy Krzyżanowice nie ma ani jednej drużyny harcerskiej – to wielka szkoda.

Dla powtórzenia szkolenia i utrwalenia wiedzy zapraszamy na stronę Geocachingu:

http://opencaching.pl/index.php

oraz: http://wiki.opencaching.pl/index.php/Pierwsza_wyprawa_na_skrzynki