47 Zlot Scautów „InterCamp 2013”

Przyszłoroczny Zlot odbędzie się w Maastricht w Holandii w dniach 17-20 maja 2013 roku. Dla nas to wyprawa na drugi koniec Europy i być może dla niektórych jedyna życiowa okazja do zwiedzenia tej części Świata. A zatem planujemy wyjazd już 14 maja(wtorek)  wieczorem a powrót zaraz po Zlocie 20 maja 2013 r. również wieczorem.

 

Organizatorem ze strony polskiej jest Główna Kwatera ZHP, we współpracy z Międzynarodową organizacją Skautów Europy Środkowej. Wraz z nami na zlocie będzie około 300 Polaków. Razem około 3 tyś. uczestników w wieku 11-18 lat i pełnoletni instruktorzy z następujących państw USA, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Dania no i Polska. Organizatorem głównym skauci holenderscy.

            Bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenie wiemy, że warto być na InterCampie i spotkać tak wielu przyjaciół skautów i skautki. Program mamy bardzo bogaty ze zwiedzaniem Lipska w Niemczech, Luksemburga, stolicy Holandii - Amsterdamu i najbardziej polskiego miasta w Holandii - Bredy. W planach są oczywiście również inne ciekawe miejsca. Wyliczona trasa przejazdu to około 3200 km.

A zatem szykujmy się do wyjazdu – holenderskie wiatraki czekają

Szczegóły Zlotu dostępne są na stronie: http://www.intercamp2013.nl/

Poczynania strony polskiej można śledzić na stronie: http://skauting.zhp.pl/index.php

Dla wywołania wspomnień w małej galerii fotki z ubiegłorocznego InteCampu w Vilseck. Było ekstra. 

{gallery stories/intercamp2012/2}